اخبار و مقالات

مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها

مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها

مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها

اگر تصمیم گرفته اید که گربه ای را به عنوان حیوان خانگی انتخاب کرده و از آن مراقبت کنید، باید از همین ابتدای امر به شما بگوییم که تصمیمی که گرفته اید بسیار مهم بوده و برای اینکه با مشکل مواجه نشوید باید حتما اطلاعات لازم در مورد مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها را داشته باشید. از این رو در این مقاله قصد داریم آنچه که لازم است در مورد مراقبت از گربه را بدانید را در اختیارتان قرار دهیم دعوت می کنم با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین مواردی که به عنوان مهم ترین نکته در مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها باید به آن توجه داشته باشید؛ تهیه وسایل مورد نیاز این حیوان است. به عنوان مثال خاک گربه یکی از مواردی است که باید حتما در لیست خرید گربه تان قرار دهید.

شما با خرید وسایل ضروری و مورد نیاز برای مراقبت از گربه، نه تنها از استرس شما در انجام این کار کمتر می کند؛ بلکه موجب می شود تا گربه تان در فضای خانه احساس راحتی داشته و از بروز برخی اتفاقات بد که موجب آزرده شدن شما می شود نیز جلوگیری خواهد کرد.

برای مطالعه مطالبی در مورد بهترین غذای گربه خانگی کلیک نمایید.

فضای امن و مناسب از مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها

منظور از ایجاد یک فضای امن برای گربه، نیازمند ایجاد یک اتاق جداگانه نیست؛ بلکه شما می‌توانید با اختصاص دادن یک کمد خالی یا حتی بخشی از اتاق خواب، این حس را در گربه ایجاد کنید که این فضا به او تعلق دارد و او می‌ تواند آن را به عنوان خانه خود در نظر بگیرد.

گربه‌ ها دوست دارند یک فضای خاص و متعلق به خود داشته باشند تا زمانی که خسته می‌ شوند و می‌خواهند استراحت کنند و یا به آن جا بروند. در نظر داشته باشید که گربه‌ ها جاهای نرم و گرم را دوست دارند، بنابراین توصیه می‌ کنیم در این فضای اختصاصی که برای آن تدارک دیده‌ اید، حتماً یک زیر انداز نرم یا پتویی را قرار دهید.

مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه های خانگی

مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها

حتما گربه خود را پیش دامپزشک ببرید

یکی از نکاتی که در مراقبت از گربه باید به آن توجه داشته باشید مراجعه به دامپزشک است. از این طریق اطمینان کسب می کنید که حیوان خانگی که دارید سالم است. دامپزشک اطلاعات لازم در مورد واکسن و چگونگی مراقبت از گربه را در اختیارتان قرار می دهد. و چنانچه گربه شما بالغ باشد، اطلاعات لازم در مورد عقیم کردن گربه را در اختیارتان قرار می دهد.

برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد واکسیناسیون حیوانات خانگی کلیک نمایید.

تغذیه از مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها

تغذیه مناسب گربه تضمینی است برای سلامت او، از این رو توصیه می کنیم در این زمینه دانش و اطلاعات لازم را از طریق منابع مختلف کسب کنید. لذا بهتر است که در زمان مشخصی به گربه خود غذا بدهید از این طریق می دانید که گربه شما چه غذایی مصرف کرده است. و از سوی دیگر به خوردن غذا در زمان تعیین شده عادت می کند. فراموش نکنید حتما در کنار ظرف غذای گربه تان حتما ظرف آب نیز قرار دهید.

با گربه خود بازی کنید

گربه ها در مقایسه با سگ ها مستقل تر هستند؛ ولیکن همگی ما می دانیم که گربه ها بازی گوش هستند و دوست دارند مدام در حال بازی کردن باشند. در واقع شما با بازی کردن با گربه تان حس صیمیت و اعتماد را در او ایجاد خواهید کرد.

خرید غذای حیوانات خانگی از پت شاپ اوپال پتس

تعیین جای خواب و محل خاک گربه

علاوه بر آب و غذا، یکی دیگر از نکات مراقبت از گربه، مربوط به خاک گربه است، به ویژه اگر در آپارتمان زندگی می‌ کنید. بهتر است خاک گربه را در یک ظرف مشخص و در مکانی قرار دهید که گربه به راحتی به آن دسترسی داشته باشد. در نظر داشته باشید که خاک گربه باید همواره تمیز باشد. این اقدام به شما اطمینان می‌ دهد که گربه شما در جاهای دیگر خراب کاری نمی‌ کند. اگر قصد دارید گربه خود را به گردش و یا مسافرت ببرید، حتما از صندلی مخصوص حیوانات داخل ماشین استفاده کنید، و با این کار شما حواستان از رانندگی پرت نخواهد شد.

مسله دندان از مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها

دندان‌ های گربه‌ ها، مانند انسان‌ ها، به خطر خرابی و پوسیدگی قرار دارند؛ بنابراین یکی از نکاتی که در مراقبت از گربه باید به آن توجه کنید، تمیزی دندان‌ های گربه است. باید به این موضوع توجه داشت که باکتری‌ هایی که به تدریج بر روی دندان‌ های گربه تجمع می‌ یابند. ممکن است وارد جریان خون او شده و منجر به بروز بیماری شوند. اگر گربه شما به شما اجازه نمی‌ دهد دندان‌ هایش را تمیز کنید، توصیه می‌ کنیم حتماً یک بار در سال به دامپزشک حیوانات خود واگذار شوید تا دندان‌ هایش را تمیز کند.

مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه های خانگی

مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها

موهای گربه را مرتبا شانه کنید

از دیگر مواردی که در مراقبت از گربه باید رعایت کنید شانه زدن مرتب موی گربه در زمان های مشخص است. توجه داشته باشید که برای انجام این کار فرقی ندارد که گربه شما موی کوتاه یا بلند داشته باشد. در واقع هدف از انجام این کار جدا کردن موهای مرده از پوستش است. شما با این کار در صورت بروز هر گونه اختلالی در بدن گربه از قبیل زخم و توده و… متوجه آن خواهید شد و می توانید فورا به دامپزشک مراجعه کنید.

پنجره ها را باز نگذارید

پنجره های باز می توانند برای گربه های کنجکاو خطرناک باشند. گربه ها بسیار بازیگوش هستند. و ممکن است از هیجان دیدن کوچک ترین چیزی در فضای بیرون، از پنجره بیرون رفته و با هر گونه حادثه ای مواجه شوند.

لذا یکی دیگر از مواردی که در مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها باید به آن توجه داشته باشید؛ چک کردن پنجره ها است. به خصوص زمان هایی که شما خانه نیستید، اطمینان حاصل کنید که حتما پنجره ها بسته است.

بهداشت در مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها

حتما در مراقبت از گربه به نکات بهداشتی آن از قبیل واکسیناسیون، درمان ضد انگل و تغذیه توجه کنید. برای اطمینان از سلامت حیوان حتما در بازه زمانی مشخصی به دامپزشک مراجعه کنید. دامپزشک از طریق کیت های تجاری مخصوص وضعیت جسمانی و سلامت گربه را مورد بررسی قرار می دهد.

فراموش نکنید که با انجام واکسناسیون گربه، نه تنها از حیوان خود در برابر بیماری های عفونی و کشنده مراقبت کرده اید؛ بلکه از بروز برخی از بیماری های مشترک میان انسان و حیوان نیز جلوگیری خواهید کرد.

نتیجه گیری

 

گربه‌ها به دلیل ساکت بودن و تمام وقت خود را در خانه سپری کردن، طرفداران ویژه‌ای دارند. در این مقاله، برخی از نکات و مراقبت های لازم برای نگهداری از گربه ها را بررسی کردیم. تا افرادی که قصد نگهداری از گربه‌ها را دارند، به راحتی بتوانند به این موارد توجه کنند. و مراقبت لازم را از این حیوانات انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *