اخبار و مقالات

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی غذای خانگی که به معنای واقعی از نظر محتویات بالانس باشد و مواد مغذی کافی برای سلامت حیوان داشته باشد نیاز به صرف دقت، وقت و هزینه زیاد در منزل دارد. هم چنین غذاهای خانگی اغلب در تامین نیازهای اساسی تغذیه حیوان عاجز هستند.

بدون شک، غذای خانگی برای گربه و سگ خانگی سالم‌تر و طبیعی‌تر است و شما کامل آگاهی دارید که چه محتوایی را در ظرف حیوان خود قرار می‌دهید و می‌توانید محتویات آن را تغییر دهید یا به میزان مناسبی اضافه یا کاهش دهید. برخی افراد باور دارند که تهیه غذا برای حیوان خانگی در منزل رابطه بین انسان و حیوان خانگی را قوی‌تر می‌کند و همچنین برخی از صاحبان نیز به این باور هستند که غذای خانگی می‌تواند ارزان‌تر از غذای تجاری باشد.

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی چیست؟

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

تهیه ی بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

فراهم کردن تغذیه برای حیوانات خانگی یکی از موضوعاتی است که نباید آن را ساده بگیرید. بسیاری از افراد در خانه خود از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند اما توجه کافی به تغذیه آن‌ها ندارند. این موجودات مهربان و دوست داشتنی، می‌توانند یک همدم همیشگی برای صاحب خود باشند که در هر شرایطی در کنار او حضور دارند.

بنابراین، توجه به تغذیه حیوانات خانگی، کمترین کاری است که شما به عنوان صاحب یکی از این حیوانات باید انجام دهید. به همین دلیل، بخش‌های بعدی این مقاله را از دست ندهید تا از اهمیت تغذیه برای حیوانات خانگی و همچنین چند مورد از بهترین غذاهای مخصوص این حیوانات آگاه شوید.

اهمیت تغذیه حیوانات خانگی

برای حفظ سلامتی و افزایش طول عمر حیوانات خانگی، تغذیه مناسب و کیفیت غذا بسیار مهم است. بنابراین، به عنوان صاحب یک حیوان خانگی، شما مسئول هر اتفاقی که برای سلامتی آن حیوان رخ دهد هستید. بدون توجه به اینکه حیوان خانگی شما سگ، گربه، پرنده یا هر نوع دیگری از حیوانات خانگی باشد، این وظیفه بر عهده شما است.

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی چیست

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

چیزی که در همه آن‌ها مشترک است، تاثیر بسیار بالای غذا در سلامتی، خلق و خو، و حتی طول عمر آن‌هاست. بنابراین اقداماتی مثل خرید مکمل حیوانات خانگی و توجه به ترکیبات تغذیه آن‌ها، بخشی از کار‌هایی هستند که شما  می‌توانید برای حفظ سلامتی و شادابی حیوان خانگی خود انجام دهید. البته برای این منظور، شما باید  اطلاعات خود را درباره غذای حیوانات بالا ببرید تا بتوانید بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی را برای آن‌ها تهیه کنید.

چند نمونه از بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

بعد از درک اهمیت تغذیه حیوانات خانگی، حالا وقت آن است که بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی را معرفی کنم که می‌توانید از آن‌ها برای تغذیه حیوانات خانگی خود استفاده کنید. البته برای نگهداری از هر نوع حیوان خانگی، به غذا نیاز دارید و هم چنین می‌توانید از محصولاتی مانند پودر سلامتی و زیبایی حیوانات خانگی (prody 300) استفاده کنید تا به حفظ سلامتی آن‌ها کمک کنید. اما در این مقاله، تمرکز ما بر روی بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی است. بنابراین، این بخش را با دقت و توجه بخوانید زیرا غذاهایی که در ادامه معرفی خواهند شد، شامل بهترین ترکیبات برای حیوان خانگی شما هستند.

  • سویا

سویا یکی از موادی است که در تغذیه حیوانات خانگی استفاده می‌شود. سویا حاوی پروتئین است و مصرف آن سبب حفظ بافت ماهیچه‌های حیواناتی مثل سگ می‌شود. به خاطر وجود پروتئین در سویا می‌توان از آن به جای مواد غذایی مقوی مثل مرغ و گوشت قرمز استفاده کرد.

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی چیست

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

با توجه به اینکه سویا می‌تواند پروتئین مورد نیاز حیوانات را تأمین کند و هم چنین قیمت آن نسبت به گوشت، مرغ، تخم مرغ و سایر منابع پروتئین کمتر است، استفاده از سویا به عنوان تغذیه برای حیوانات خانگی می‌تواند مفید باشد. با این حال، باید توجه داشت که سویا برای برخی از حیوانات مناسب نیست و ممکن است باعث بروز نفخ و مشکلات گوارشی در آن‌ها شود.

  • گوشت و خوراک بره

گوشت یکی از بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی که می‌توانید در تغذیه حیوانات استفاده کنید. این به خاطر این است که گوشت منبع غنی از پروتئین و مواد مغذی مهمی مانند ویتامین‌ها، کلسیم و آهن می‌باشد. یکی از گزینه‌های گوشتی که می‌توانید برای تغذیه حیوان خانگی خود استفاده کنید، خوراک بره است که می‌تواند مواد مغذی مورد نیاز حیوان خانگی را به خوبی تامین کند.

از قطعات مختلف حیوانات چهارپایه مانند استخوان، گوشت، مغز و پوست می‌توان در تغذیه حیوانات خانگی استفاده کرد. اگر گوشت این حیوانات را پخته و سپس خشک کنید، میزان پروتئین آن افزایش خواهد یافت. برای حیوانات خانگی مانند سگ و گربه، گوشت‌های سفید مانند مرغ و ماهی نیز به عنوان گزینه‌های بسیار خوب محسوب می‌شوند.

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی چیست

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

  • ضایعات ماکیان

ضایعات ماکیان به عنوان یک غذای اقتصادی و حتی رایگان می‌تواند در تغذیه حیوانات خانگی استفاده شود. این ضایعات به قسمت‌های مختلف بدن پرندگان مانند پا، منقار، کله و پر اطلاق می‌شود. باید توجه داشت که این قسمت‌ها برای مصرف انسان مناسب نیستند.

در حالی که می‌توانند در تهیه بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی، به عنوان وعده‌ غذایی مناسب استفاده شوند. لازم به ذکر است که در بین انواع پرندگان، ضایعات ماکیان متعلق به مرغ مناسب تر بوده و می‌توان با کم‌ترین هزینه آن را تهیه کرد.

  • پیه و چربی حیوانات

از جمله دیگر غذا های حیوانات که می‌ توان در فروشگاه‌ ها پیدا کرد، پیه یا چربی حیوانات اهلی مثل مرغ، گاو، گوسفند و… است. جالب است بدانید که پیه و چربی این حیوانات نیز نوعی از ضایعات مامیان متعلق به چهار پایان محسوب می‌شود ی‌شود.

این نوع غذای حیوانات در بسته‌ بندی‌ های ویژه موجود است و ممکن است شامل برخی افزودنی‌ های دیگر نیز باشد. پیه و چربی یک نوع چربی سالم است که انرژی بالایی را نیز در اختیار دارد. به همین دلیل، این یک منبع خوب برای تأمین انرژی مورد نیاز حیوانات خانگی است.

برای خرید غذای حیوانات خانگی از فروشگاه اینترنتی opalpets.ir کلیک نمایید.

  • BHT و BHA

BHT و BHA از جمله موادی هستند که در تهیه تغذیه برای حیوانات خانگی به کار می‌روند. می‌توان گفت که از این مواد در اکثر غذا های حیوانات خانگی استفاده می‌شود. در واقع این مواد نوعی مکمل دارویی حیوانات نیز هستند.

با توجه به محدودیت تنوع غذایی حیوانات خانگی، مصرف روزانه افزودنی‌ هایی که در اکثر غذاها وجود دارند، می‌تواند منجر به اشباع شدن آن‌ها در بافت‌های بدن حیوانات شود. با این حال، نیازی به نگرانی نیست. این مواد برای سلامتی حیوانات خانگی بسیار مفید هستند و به حفظ سلامتی آن‌ها و پیش گیری از بروز بیماری‌ های مختلف کمک زیادی می‌کنند.

  •  استخوان

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی چیست؟

بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی

استخوان نیز جزو مواردی است که برای استفاده در تغذیه برای حیوانات خانگی مناسب است. مغز استخوان حیواناتی مثل مرغ و گوسفند، شامل مقدار زیادی کلسیم است که مصرف آن  در افزایش استحکام استخوان‌های حیوان خانگی شما نقش زیادی دارد.

استخوان می‌تواند به تنهایی یا در ترکیب با سایر غذاها به حیوانات خانگی گوشتخوار داده شود. با این حال، در صورت استفاده از استخوان در وعده‌های غذایی حیوان خانگی، باید از کیفیت آن مطمئن شوید. زیرا این مسئله به طور مستقیم با سلامتی دوست پشمالوی شما مرتبط است.

  • فیلرها

فیلرها شامل انواع مختلفی می‌شود‌ از جمله پر مصرف‌ ترین و بهترین تغذیه برای حیوانات خانگی گندم و ذرت هستند. این غذا معمولا به عنوان مکمل طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این به معنای ممنوعیت مصرف آن‌ها برای حیوانات گوشت‌ خواری مثل سگ و گربه نیست. شما می‌ توانید در تغذیه این حیوانات نیز مانند پرندگان از فیلر‌ های گندم و ذرت استفاده کنید.

باید از افراط در تغذیه حیوانات گوشتخوار خودداری کنید تا سلامتی آن‌ها به خطر نیفتد. قیمت مناسب این نوع غذاها یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن‌ها است. با این حال، باید در نظر داشت که هضم فیلرها برای اکثر حیوانات آسان نیست و هم چنین این غذا ها قابلیت سیر کردن کمتری دارند. به عبارت دیگر، در هر وعده غذایی باید مقدار بیشتری از فیلر ها استفاده شود تا بتوانید حیوان خانگی خود را سیر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *